Aktualitet

"Dorëzohu, burgu për burrat është", vëllai zbulon bisedën me autorin e ngjarjes në Klos

Shkruar nga Liberale
"Dorëzohu, burgu për burrat është", vëllai

Vëllai i autorit të krimit në Klos, Fatmir Mjeshtri ka reaguar sërish për ngjarjen tragjike.

Ai ka thënë për “News 24”, se ndonëse telefonuan të vëllain për t’i bërë thirrje që të dorëzohej, ky i fundit në gjendje të rënduar psikologjike vrau veten.

“Vëllai iku me vrap drejt shtëpisë. Kishte ardhur nga sipër katundit dhe ishte afruar afër shtëpisë. Na bëri thirrje policia, po ne këtu ishim. Më thanë policia më jep numrin e vëllait, Fiqiriut. I thashë; hajde dorëzohu. I folëm të gjithë, dorëzohu. Se burgu për burrat është. Njeriu i gjallë e ka aftësinë, bërë ato që bëre, s’bërë mirë, por e bëre.”, tha vëllai për News 24.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH