Aktualitet

Çfarë ndodhi në Tiranë e Vlorë? Shkatërrohet grupi kriminal që...

Shkruar nga Liberale
Çfarë ndodhi në Tiranë e Vlorë? Shkatërrohet

Një operacion antidrogë është realizuar Itali në bashkëpunim me Shqipërinë për shkatërrimin e një grupi kriminal në trafikun e lëndëve narkotike.

Mësohet se në Shqipëri operacioni është shtrirë në Tiranë e Vlorë teksa deri tani janë arrestuar 10 persona.

Në operacion kanë marrë pjesë qindrë forca policie, FNSH, Forcat e Posaçme Operacionale, Drejtoria Hetimore si dhe Policitë e Tiranës dhe Vlors.

Arrestimet kanë ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa të gjithë të prangosurit ishin pjestarë të grupit kriminal i cili vepronte nga viti 2015.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH