Bota

Plagosje me thikë në një shkollë, një person godet me thikë dy vajza (çfarë ndodhi)

Shkruar nga Liberale

Plagosje me thikë në një shkollë, një person godet me

Një plagosje me thikë ka ndodhur në shkollën Bas-Rhin të Francës ku dy vajza të moshës 6 dhe 11 vjeç janë përballur. Sipas mediave franceze, sulmuesi është arrestuar nga policia.

11 vjeçarja u godit me thikë para shkollës, tjetra u godit me thikë në një shesh aty pranë.

Sipas policisë, burri nuk është i njohur për autoritetet dhe se motivet e tij “duket se nuk janë të lidhura me radikalizmin”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH