Bota

“Izraeli e di hakmarrjen tonë të dytë” Irani nuk ndalet, ambasadori i tyre ne OKB përcjell mesazhe të forta!

Shkruar nga Liberale

“Izraeli e di hakmarrjen tonë të dytë” Irani nuk

Pas sulmit me dron që Itani kreu kundrejt Izraelit, ambasadori i Iranit në OKB i ka thënë Sky News se Izraeli “do ta dinte se cila do të ishte hakmarrja jonë e dytë… ata e kuptojnë se e ardhmja do të jetë më vendimtare”.

Amir Saeid Iravani foli pas një takimi urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB-së një ditë më parë në Nju Jork.

Një ditë më parë, Irani lëshoi ​​më shumë se 300 dronë dhe raketa në Izrael në përgjigje të sulmit në një ndërtesë konsullore iraniane në Siri, për të cilën është fajësuar gjerësisht Izraeli.

Poll
SHQIPENGLISH