Bota

Sulm ndaj një automjeti në Izrael, humbin jetën dy persona

Shkruar nga Liberale

Sulm ndaj një automjeti në Izrael, humbin jetën dy persona

Dy persona u vranë të martën në një sulm izraelit ndaj një automjeti që i përkiste grupit të Hezbollahut në fshatin e Damaskut pranë kufirit libanez.

“Të paktën dy persona u vranë dhe një u plagos në një sulm me dron izraelit në një makinë të Hezbollahut.

Makina ishte në shënjestër pranë një postblloku të ushtrisë siriane në kufi me Libanin”, tha Rami Abdel Rahman, kreu i Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH