Aktualitet

Bombardohet ura hekurudhore që lidh qytetet ukrainase

Shkruar nga Liberale
Bombardohet ura hekurudhore që lidh qytetet ukrainase

Një urë hekurudhore mbi lumin Siverskyi Donets është bombarduar nga forcat ruse.

Ura ishte përgjatë një autostrade midis qyteteve ukrainase, Sloviansk dhe Lyman.

CNN shkruan se sulmet ajrore ruse kanë goditur infrastrukturën në Lyman, duke synuar në mënyrë specifike qendrën hekurudhore që shërben si një linjë jetike furnizimi për trupat ukrainase.

Kujtojmë se më herët një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane paralajmëroi se forcat ruse po përparojnë drejt Slovianskut.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH