Aktualitet

Alenca për Mbrojtjen e Teatrit proteston sot në Durrës

Shkruar nga Liberale
Alenca për Mbrojtjen e Teatrit proteston sot në Durrës

Protesta për Teatrin Kombëtar do të shtrihet sot në qytetin e Durrësit. Lajmin e ka bërë të ditur Partia Demokratike, e cila njofton se tubimi fillon në orën 17:00 dhe do të zhvillohet përpara Pallatit të Kulturës.

Po ashtu, Alenaca për Mbrojtjen e Teatrit fton qytetarët që të bashkohen me këtë tubim dhe të firmosin peticionin për rindërtimin e teatrit, në të njëjtin vend ku ishte dhe si ishte.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH