Aktualitet

Aksident në Mirditë, humb jetën drejtuesi i "Land Rover"

Shkruar nga Liberale
Aksident në Mirditë, humb jetën drejtuesi i "Land

Një aksident tragjik ka ndodhur në Mirditë pasi një autobus është përplasur me mjetin tip ‘’Land Rover’’ me targa italiane.

Drejtuesi i këtij të fundit ka ndërruar jetë pas përplasjes. Ndërkohë shoferi i autobusit është shoqëruar në Komisariatin e Mirditës.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Mirditë/Informacion paraprak

Rreth orës 17:22, në aksin rrugor Rubik-Rreshen ,mjeti autobus është përplasur me mjetin tip “Land Rover” me targa italiane, ku si pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit ende i paidentifikuar.

Drejtuesi i mjetit autobus po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH