Aktualitet

8 deputetë demokratë nuk duhet të marrin pjesë në komisionet parlamentare për dhjetë ditë

Shkruar nga Liberale
8 deputetë demokratë nuk duhet të marrin pjesë në

Tetë deputetë demokratë janë përjashtuar për dhjetë ditë nga pjesëmarrja në komisione parlamentare.

Kërkesa është bërë nga shtatë deputetë të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste.

Deputetët e përjashtuar janë: Luçiano Boçi, Albana Vokshi, Ina Zhupa, Luan Baçi, Ervin Salianji, Gazment Bardhi, Bledjon Nallbati dhe Tritan Shehu.

Kujtojmë se, këta deputetët u përjashtuan edhe nga Kuvendi për dhjetë ditë, pasi sipas socialistëve kanë penguar zhvillimet gjatë seancave plenare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH