Aktualitet

"Zgjedhorja"/ Mblidhet sot Këshilli, ja çfarë pritet të diskutohet

Shkruar nga Liberale
"Zgjedhorja"/ Mblidhet sot Këshilli, ja çfarë pritet

Sot në orën 17:00 grupi i negociatorëve për reformën zgjedhore do të mblidhen sërish në një tryezë tek Pallati Kongreseve.

Sa i takon rendit të ditës, mësohet se janë përfshirë propozimet e palëve. Opozita jashteparlamentare do të diskutojë mbi teknologjinë dhe Administratën Zgjedhore.

Ndërsa mazhoranca do të përqendrojë diskutimin e saj mbi fushatën zgjedhore, çështjen e trajtimit tëankimimeve dhe çështjet e tjera të mbetura të hapura. Ndërkohë që opozita parlamentare do të diskutojë mbi sistemin zgjedhore.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH