Aktualitet

“Zero, zero, zero…”, Ilir Meta: Pse nuk kam frikë nga SPAK

Shkruar nga Liberale
“Zero, zero, zero…”, Ilir Meta: Pse nuk kam frikë nga

“Zero, zero, zero…” Presidenti Ilir Meta shprehet i bindur se nuk e ka shkelur asnjëherë ligjin dhe për këtë nuk i frikësohet ngritjes së SPAK.

Keni frikë nga kjo reformë zoti Meta?

Ilir Meta: Zero, zero, zero… më mirë nga të gjithë këtë e di Edi Rama. Unë në raport me ligjin jam njeri më i kujdesshëm, politikani më i kujdesshëm, sepse dua gjithmonë të ruaj pavarësinë time dhe integritetin tim. E gjithë të gjithë, po pyete dhe zotin Rama. Pyete dhe zotin Angjeli, pyete zotin Demeti dhe gjithë të tjerët që kanë qenë ministër me mua. Nuk kalonte një vendim qeverie kur ka qenë Ilir Meta kryeministër, pa patur konsensus të gjithë ministrat.

Zoti Meta, jeni i sigurt nuk jeni përfshirë në afera korruptive?

Ilir Meta: Zero, zeroo! Jam totalisht i ndërgjegjshëm për këtë gjë zero shqetësim për shkeljen e ligjit në shqipëri, në Amerikë në Evropë apo kudo tjetër. Zero! Po të kisha një shqetësim nuk isha ky që jam.

Nuk keni zoti Meta pasuri të paligjshme të paregjistruara jashtë Shqipërie?

Ilir Meta: Zero… Pasuri ime ajo që dihet që e kam marrë me firmën e Edit dhe të Lulit, Monika. Prona e prindërve atje, kaq dhe asgjë tjetër. Të tjerat janë përralla t’i marrin dhe ti sekuestrojnë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH