Aktualitet

"Shumë shpejt pa viza", Meta pritet nga kryeministri i Japonisë

Shkruar nga Liberale
"Shumë shpejt pa viza", Meta pritet nga kryeministri i

Në vijim të vizitës së tij zyrtare në Tokio, presidenti i Republikës Ilir Meta u prit në një takim nga kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se marrëdhëniet midis dy vendeve. Ndër të tjera Meta shkruan se shumë shpejt shqiptarët do të udhëtojnë pa viza drejt Japonisë.

Kënaqësi të pritesha sot nga Kryeministri i Japonisë, z.Shinzo Abe.

Marrëdhëniet midis dy vendeve tona, të shkëlqyera.

Japonia, një partner shumë i çmuar dhe i besueshëm.

Besojmë se së shpejti, qytetarët shqiptarë të udhëtojnë pa viza drejt Japonisë dhe kryeministri Abe të vizitojë Shqipërinë", shkruan Meta./Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/518864918692045/?t=2

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH