Politikë

VIDEO -SKANDALI në zyrën e Bashkisë/ SPAK kërkon 3 vite burg për Safet Gjicin dhe 1 vit për Alma Kaçin

Shkruar nga Liberale

VIDEO -SKANDALI në zyrën e Bashkisë/ SPAK kërkon 3 vite burg

Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencën sot, ku ka kërkuar 4.6 vite burg për ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici, ku me gjykim të shkurtuar dënimi përfundon me 3 vite, dhe një vit e 6 muaj burg për Alma Kaçin, së cilës i konvertohet me 1 vit heqje lirie nga gjykimi i shkurtuar. 

Të dy të pandehurit akuzohen për korrupsion pasiv e aktiv.

Safet Gjici u arrestua në qershor të këtij viti, pak javë pasi ishte rizgjedhur në krye të Bashkisë së qytetit verilindor.

Ai shfaqej në disa pamje filmike të regjistruara në zyrën e tij nga shtetasja Alma Kaçi duke kryer veprime të turpshme, ndërsa kjo e fundit i kërkonte ta favorizonte në një projekt për rehabilitimin dhe strehimin e qenve.

Që prej asaj periudhe Gjici ndodhet në qeli, ndërsa Kaçi në "arrest shtëpiak".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH