Politikë

Shtyhet seanca për Berishën dhe dhëndrin e tij, avokatët kërkojnë që Irena Gjoka të heqë dorë nga çështja

Shkruar nga Liberale

Shtyhet seanca për Berishën dhe dhëndrin e tij, avokatët

Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi. Seanca e radhës më datë 20 qershor.

Avokatët kërkuan që gjyqtarja Irena Gjoka të heqë dorë nga cështja dhe në të njëjtën kohë kërkuan kohë të njihen me aktet e prokurorisë së posaçcme për shtyrjen e hetimeve edhe me dy muaj të tjerë.

Berisha e Malltezi po hetohen me masën e arrestit shtepiak për akuzen e korrupsionit në lidhje me privatizimin e ish-kompleksit Partizani.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH