Politikë

Rama thotë se 800 mijë vizitorë frekuentuan zonat e mbrojtura në muajt e parë të 2024 (VIDEO)

Shkruar nga Liberale

Rama thotë se 800 mijë vizitorë frekuentuan zonat e mbrojtura

Parku Natyror Korab-Koritnik, i cili ka një peizazh të jashtëzakonshëm, po frekuentohet gjithnjë e më shumë nga vizitorë vendas dhe të huaj.

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale pamje nga peizazhet e parkut natyror Korab-Koritnik, zonë kjo e cila konsiderohet si një prej perlave të zonave tona të mbrojtura, që në muajt e parë të vitit kanë pritur plot 800 mijë vizitorë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH