Politikë

Nis me tensione seanca plenare/ Nikolla fton Begaj për fjalën përshëndetëse/ Opozita e pengon, Bardhi bërtet

Shkruar nga Liberale

Nis me tensione seanca plenare/ Nikolla fton Begaj për fjalën

Me tension ka nisur edhe kjo seancë e plenare për këtë vit.

Pas Himnit të Flamurit, kryeparlamentarja Lindita Nikolla lexoi rendin e ditës dhe ftoi presidentin e Republikës, Bajram Begaj, të japë fjalën përshëndetëse.

Por diçka e tillë është e pamundur, teksa deputetët e ‘Rithemelimit” shkaktojnë zhurmë në sallë dhe kërkojnë largimin e Gardës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH