Aktualitet

Vrasja tragjike e Pëllumb Metës nga fëmijët e tij, eksperti: E habitshme fakti që vajza e të ndjerit është kaq e qetë për vdekjen e babait

Shkruar nga Liberale

Vrasja tragjike e Pëllumb Metës nga fëmijët e tij, eksperti:

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softka, duke folur për vrasjen në Shënavlash, shprehet se është habi se si një vajzë 19-vjeçare ka një qetësi aq të madhe, teksa pranon se ka vrarë babanë.

Për “Breaking” në Top News, ai shprehet se qetësia e saj tregon ose kemi të bëjmë me një person që e ka në gjen vrasjen, ose që nuk është ajo autorja e krimit.

“Mënyra se si ajo tregon ngjarjen si në një libër, ngjarje e cila është shumë makabre sepse ka vra babanë e saj, dhe në të gjitha rastet kur ka krime, të gjithë ata o kanë përfunduar me vetëvrasje ose janë dorëzuar për shkak të situatës së rënduar psikologjike. Fakti që ajo mban qetësinë, duket si një person që nuk e ka kryer këtë krim, dhe kjo ngre pistën nëse dikush tjetër e ka kryer armën. Nëse ajo di të mbajë armën dhe të bëjë qitje, duket ditur se kush e ka mësuar… Në armë ka dhe gjurmë të vëllait të vogël. Ndaj janë disa gjëra që krijojnë atë që themi, kontradikta në mënyrën e hartimit të një raporti final për qitësin e vërtetë. Qetësia është një argument që tregon që ose është një person që e ka në gjen këtë, ose është jo ekzekutuesi i vërtetë”, shprehet ai ndër të tjera.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH