Aktualitet

Selanik/ Aksidentohet autobusi, plagosen 12 persona

Shkruar nga Liberale
Selanik/ Aksidentohet autobusi, plagosen 12 persona

Të paktën 12 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të frikshëm me autobus. Ngjarja ka ndodhur në Selanik të Greqisë. Të lënduar raportohet se janë konkretisht 9 gra dhe 3 burra të moshës 19 deri në 67 vjeç.

Për fat të mirë, në kohën kur ndodhi aksidenti, rruga ishte pa njerëz, duke shmangur kështu një tragjedi të mundshme. Ende nuk bëhet me dije nëse mes të lënduarve ka shqiptarë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH