Aktualitet

Sekuestrohen në Itali pajisjet kundër COVID të prodhuara në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
Sekuestrohen në Itali pajisjet kundër COVID të prodhuara në

Në portin e Ankonas në Itali janë sekuestruar pajisje mbrojtëse sanitare false që vinin nga Shqipëria.

Ngarkesa prej 2 mijë e 300 veshje laboratorike dhe 10 mijë pajisje sanitare njëpërdorimshme të cilat shënonin në etiketë ‘’Made in Albania’’ janë bllokuar dhe më pas sekuestruar nga autoritetet doganore të Anconas.

Ato ishin vendosur në një rimorkio që kishte ardhur nga Durrësi dhe ishin të destinuara për një tregtar në Verona. /Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1147315,1147316"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH