Aktualitet

Rritet bilanci, shkon në 18 numri i viktimave, mes tyre 2 fëmijë

Shkruar nga Liberale
Rritet bilanci, shkon në 18 numri i viktimave, mes tyre 2 fëmijë

Një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë ka goditur vendin, ndërsa zyrtarisht 18 persona kanë humbur jetën, mes tyre 2 fëmijë. Nga rrënojat e hotel Tropikal në Durrës një 24-vjeçar nga Kosova, ndërsa dyshohet që të jetë nën rrënoja edhe vëllai i tij.

Ndonëse ende nuk ka një bilanc të saktë, raportohet se nën rrënoja ka ende njerëz. Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të qytetit të Durrësit dhe 32 kilometra nga Tirana, ndërkohë që dëmet më të mëdha janë shkaktuar në qytetin bregdetar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH