Aktualitet

Policia e Durrësit procedon kreun e PD, Lulzim Basha

               Publikuar në : 20:36 - 14/05/20 liberale

Policia e Durresit ka nisur procedim penal ndaj kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Procedimi ka nisur pas takimit që kryedemokrati zhvilloi paraditen e sotme me tregtaret ne ambiente te mbyllura, ndërsa akuzohet “për shkelje të rregullave kundër përhapjes së COVID-19”.

Po ashtu, mësohet se është vënë në hetim në gjendje të lirë si organizator i këtij takimi, e ndërsa mësohet se është identifikuar dhe gjobitur me 1 mln lekë gjobë pronari i këtij lokali.

Tags: , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back