Aktualitet

Plagosja e kryebashkiakut e sekretares, qeveria ‘zbarkon’ tek Trauma

Shkruar nga Liberale
Plagosja e kryebashkiakut e sekretares, qeveria ‘zbarkon’ tek Trauma

Kryebashkiaku Tushe dhe sekretarja e tij, Ermira Qalliu, janë shoqëruar tek Urgjenca e Lushnjes për të marrë ndihmën e parë dhe prej andej në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Te Trauma, Tushe dhe Qalliu janë vizituar nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kreu I Kuvendit Gramoz Ruçi, zv. kryeministri Erion Braçe, kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, minitri i Brendshëm Sandër Lleshaj, si dhe disa disa figura të tjera politike.

Manastirliu për mediat u shpreh se se Qalliu është jashtë rrezikut për jetën dhe po mbahet në vëzhgim nga mjekët.

“Situata paraqitet e stabilizuar janë jashtë rrezikut për jetën. Do mbahen në observim. Mjekët janë në dispozicion për të kontrolluar gjendjen e tyre shëndetësore”, u shpreh Manastirliu

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH