Aktualitet

Pas 30 vitesh Devollin e marrin socialistët

Shkruar nga Liberale
Pas 30 vitesh Devollin e marrin socialistët

Pas 30 vitesh, Devolli u fitua nga socialistët.

Mësohet se janë numëruar 48 kuti nga 49 në total dhe ka fituar kandidati socialist, Eduart Duro me 7693 vota.

Ai ka lënë pas kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Elvis Hajdërlli me 7339 vota.

Diferenca mes tyre ka qene 354 vota.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH