1

Partizani fiton derbin, i jep goditjen fatale Tiranës

               Publikuar në : 20:31 - 21/01/21 liberale

Derbi i kryeqytetit i takon Partizanit. Të kuqtë mposhtën Tiranën në “Elbasan Arena” me rezultatin 1-0.

Fitorja e Partizanit u përcaktua që në pesë minutat e parë të lojës, me golin e vetëm të shënuar nga Eraldo Çinari.

Me këtë triumf, Partizani i ka dhënë “goditjen fatale” kampionëve të Tiranës, duke i nxjerrë nga gara për titull, teksa të kuqtë janë vënë në ndjekje të kryesuesve të Vllaznisë.

Tirana është 15 pikë larg Vllaznisë dhe 6 larg Partizanit.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back