Aktualitet

Parashikimi i motit, 17 dhjetor

Shkruar nga Liberale
Parashikimi i motit, 17 dhjetor

Dita nis e kthjellet dhe e ftohtë duke shënuar minimumin prej -5°C ndërsa duke iu afruar mesditës vranësira kalimtare shfaqen në veri dhe zonat malore, por nuk priten reshje.

Mesdita rrit lehtë vlerat termike në vend duke ngjitur vlerën maksimale mbi 13°C në zonat jugore.

Era do të fryjë e lehtë nga drejtimi verior deri në mbrëmje kur pritet forcim i erës në veri dhe hapësirat detare dhe për pasojë, dallgëzimi në mbrëmje ngjitet në 4 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH