Sport

Nxirret i gjallë nga rrënojat e tërmetit ish-futbollisti i Chelsea

Shkruar nga Liberale
Nxirret i gjallë nga rrënojat e tërmetit ish-futbollisti i

Sipas raportimeve është nxjerrë gjallë nga rrënojat e tërmetit, futbollisti i Hatayspor, Christian Atsu.

Ish-mesfushori ganez i Chelsea dhe Newcastle ndodhej brenda një ndërtese që u shemb për shkak të tërmetit vdekjeprurës në Turqi, por mbrëmjen e së hënës u gjet i gjallë nga ekipet e shpëtimit.

Ndërtesa ku Atsu jetonte me shokët e skuadrës në Hatayspor “ra” tërësisht nga tërmeti, por ai u nxor nga rrënojat.

Sipas raportimeve 31-vjeçari ganez po përjeton vështirësi në frymëmarrje dhe ka dëmtuar këmbën e djathtë, por ndodhet jashtë rrezikut dhe është dërguar menjëherë në spital.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH