Aktualitet

Ngjela: Ja pse Enver Hoxha ishte më i mencur se këta

Shkruar nga Liberale
Ngjela: Ja pse Enver Hoxha ishte më i mencur se këta

Për avokat Spartak Ngjelën dorëheqja e Gramoz Rucit nga politika ka tronditur socialistët, pasi për ta ai është figurë kryesore qëndrore.

I ftuar në studion e emisionit ‘Kjo Javë’ me Nisida Tufën, Ngjela u shpreh se nuk mund të flasë për arsyet e dorëheqjes për sa kohë vetë z.Ruci nuk e ka dhënë një motiv të saj.

“Njeri nuk ia impononte, por fakti që nuk ka dhënë motiv, s’mund ta them unë pse e ka marrë këtë vendim. Dorëheqja jepet me motiv. Është figura qendrore e tyre dhe ishte kryetar i kuvendit. Dorëheqja e tij ata i tronditi nuk u gëzuan, por kur të dalë arsyeja do e kuptojmë”. u shpreh Ngjela.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH