Aktualitet

MSH: Ja si paraqitet gjendja tek spitali Infektiv dhe Shefqet Ndroqi

Shkruar nga Liberale
MSH: Ja si paraqitet gjendja tek spitali Infektiv dhe Shefqet Ndroqi

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se si paraqitet situata tek spitali Infektiv dhe tek Shefqet Ndroqi.

"Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 168 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 14 në terapi intensive nga të cilët vetëm 7 pacientë janë të intubuar. Ju informojmë se në dy spitalet COVID janë gjithashtu duke marrë shërbim të specializuar 42 qytetarë të cilët kanë qenë pozitivë me COVID-19 dhe aktualisht janë negativizuar, por po vijojnë të marrin trajtim spitalor për pasojat e sëmundjes", njoftoi MSH. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH