Aktualitet

Moti/ Vranësira dhe ulje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Moti/ Vranësira dhe ulje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje në gjithë territorin të shoqëruara dhe me erë të fortë, në veçanti gjatë mbrëmjes.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 07°C në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH