Aktualitet

MOTI I DITËS, tre qytetet ku pritet shi dhe shtrëngata

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS, tre qytetet ku pritet shi dhe shtrëngata

Reshjet e shiut nuk do të mungojnë në territorin e vendit tonë gjatë kësaj të marte.

Ndryshimi i vetëm është se në disa zona do të jetë me intesitet të ulët. Sipas meterologëve, të prekur nga kjo situatë do të jenë qarqet Dibër, Lezhë dhe Vlorë.

Ndërsa në qarqet Lezhë, Dibër dhe Vlorë, reshjet priten të shoqërohen edhe me shtrëngata.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 16 °C

në vendet e ulëta: 9 / 17 °C

në vendet malore: 3 / 13 °Ca

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH