Sport

“Mora fjalë”, tifozat kuqezi ‘djegin’ Moldavinë

Shkruar nga Liberale
“Mora fjalë”, tifozat kuqezi ‘djegin’

Si kurrë më parë, interesimi për përfaqësuesen kuqezi ka qenë i jashtëzakonshëm, në fakt Shqipërisë nuk i kanë munguar kurrë tifozët, kanë qenë “arma” më e fortë, por këtë herë dashuria dhe interesimi ka kaluar çdo limit.

Nuk mund të mungonin tifozët e kombëtares as në Kishinau, në Moldavi, aty ku jenë të pranishëm afro 1 mijë tifozë kuqezi. 1 mijë tifozë kanë fatin ta ndjekin live, por me miliona në të gjithë botën janë “sy e veshë” nga stadiumi “Zimbru”, me shpresën që llogaritë të mbyllen këtu.

Pak orë përpara startit të këtij takimi, tifozët kuqezi kanë ndezur rrugët e Moldavisë duke krijuar një atmosferë fantastike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH