Aktualitet

Ministrja e Shëndetësisë: Një tjetër infermiere shërohet nga COVID-19

               Publikuar në : 13:05 - 09/04/20 liberale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se edhe një tjetër se edhe një infermiere është shëruar nga koronavirusi.

Në një postim në “Facebook”, ministrja njofton se në total numri i personelit mjekësor të shëruar është 28.

Mesazhi i Manastirliut:

Çdo personel i sistemit shëndetësor që e fiton betejën e tij me 🤜#COVID19🤛 është një lajm që më gëzon pa masë!

Edhe 1️⃣ infermiere në Tiranë është shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP🙏🏼

Shkon në 2️⃣8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19 ✅

Deri tani janë 1️⃣6️⃣5️⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me 🤜#COVID-19🤛

#FORCA /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back