Aktualitet

Meta: Durësi i mbërthyer nga abuzimet, koha për drejtësi

Shkruar nga Liberale
Meta: Durësi i mbërthyer nga abuzimet, koha për drejtësi

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas një shkrimi të BIRN, që shkruan se tarifa e inceneratorit të Sharrës rrezikon ta ‘falimentojë’ Durrësin.

Në një postim në Facebook, Meta shkruan, se duhet transparencë dhe hetim i thelluar për shpërdorimin e milionave të taksave të qytetarëve.

Postimi i plotë

Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake.

Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

Koha për drejtësi!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH