Aktualitet

Mbyllet zyra e vizave dhe e pasaportave, reagon ambasada gjermane

               Publikuar në : 10:21 - 20/07/20 liberale

Situata e rënduar për shkak të COVID-19 ka bërë që ambasada gjermane në Tiranë të mbyllë zyrën e vizave dhe të pasaportave.

Nëpërmjet një njoftimi në faqen e “Facebook”, ambasada gjermane deklaron se personat e prekur nga mbyllja e zyrës do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi.

POSTIMI I PLOTË

Informacion i rëndësishëm

Prejt ditës së sotme, e hënë 20 korrik 2020, nisur nga gjendja aktuale Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese. Personat e prekur nga mbyllja e zyrës do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi. Ne do të informojmë përmes faqes së internetit apo Faceboouk-ut sapo zyra të rinisë veprimtarinë e saj. Lutemi për mirëkuptimin tuaj.

Në raste urgjente konsullore mund të na kontaktoni përmes numrit të shërbimit të gatshëm 068 202 9109. Lutemi për mirëkuptimin tuaj që përmes këtij numri nuk mund të japim informacione rreth datave të aplikimit apo procedurave për vizë.

Tags: , , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back