Sport

‘Goal’ rendit skuadrat e Europianit, Shqipëria pozicionohet në vënd të...

Shkruar nga Liberale

‘Goal’ rendit skuadrat e Europianit, Shqipëria pozicionohet

“Goal.com” një prej faqeve më të njohura sportive në botë, ka publikuar sot renditjen e saj të kombëtareve që kanë arritur të kualifikohen në Europianin 2024 në Gjermani.

Janë 24 kombëtare gjithsej, duke përfshirë edhe Gjeorgjinë që u kualifikua për herë të parë. Gjeorgjia, siç edhe u kualifikua me vështirësi, renditet e fundit në listë, pra e 24-a.


Megjithatë, fill pas Gjeorgjisë, në vend të 23-të renditet kombëtarja shqiptare e futbollit.

Ja renditja e plotë sipas “Goal” dhe vlerësimi për Shqipërinë:

Grupi i Shqipërisë dhe renditja sipas Goal:

Shqipëri (23)

Spanjë (6)

Itali (7)

Kroaci (11)

Grupet e plota të Euro 2024:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH