Letërsi

LIBRI I DITËS: "Ligjet e Manipulimit, Psikologjia e errët", teknikat e manipulimit për të rregulluar marredhënien mashkull-femër

Shkruar nga Liberale

LIBRI I DITËS: "Ligjet e Manipulimit, Psikologjia e errët",

RUBRIKA DITORE E LIBRIT E PËRZGJEDHUR NGA LIBERALE.AL

Titulli: Ligjet e Manipulimit, Psikologjia e errët

Kategoria: Psikologji

Autori: Emin Efendi

Përktheu: Armela Likollari

Botues: Botime Prizreni

Viti: 2024

Fq: 149

Mbi librin

Marrëdhëniet, dashuria, pëlqimi, të qënit i dashuruar, vemendja... Të gjitha këto janë pjesë të pazëvendësueshme të jetës sonë private, madje edhe anët e bukura të jetës që ndonjëherë mund të lartësojnë energjine tonë ditore.Po sikur të mos i dimë dëshirat, mendimet dhe pritshmeritë e seksit të kundërt rrjedhimisht edhe nuk mund të kuptojmë shenjat që ata japin?

Me pak fjalë, ndonjëherë marrëdhëniet mashkull-femër mund të jenë një rrëmujë mendimesh dhe pamundësi për t’u shprehur me fialë mes dy palëve, ose anasielltas, mund të mos jeni në gjëndje të shihni shenjat që dikush ju pëlqen ose interesohet për ju.
Në këtë libër, do të keni shume informacion per marrëdhëniet mashkull-femer dhe do të mesoni psikologjine e errët dhe teknikat e manipulimit për të rregulluar marredhënien tuaj dhe për të marrë personin që ju pëlqen. Sigurisht, të mos harrojmë se i glithë ky informacion synon të mbrojë ju dhe ndjenjat tuaja të çmuara.

Pak nga jeta e autorit

Emin Efendi, (lindur më 15 nëntor 1978, në Baku) është një producent dhe prezantues i shquar azerbajxhanas nga Baku, Azerbajxhan. Ai është krijuesi dhe producenti vizionar pas grupit pionier të repit azerbajxhanas Dayirman dhe gjithashtu ka shërbyer si producent për grupin rap H.O.S.T., gjatë periudhave të ndryshme. Aktualisht, ai mban rolin e producentit për këngëtaren Miri Yusif, një figurë e vlerësuar e cilësuar si Artist i Popullit i Republikës së Azerbajxhanit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH