Aktualitet

Lëkundje të forta tërmeti “shkundin” vendin

Shkruar nga Liberale
Lëkundje të forta tërmeti “shkundin” vendin

Mbrëmjen e sotme (28 janar) janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, Durrës, Lezhe e Kruje dhe zonat përreth.

Sipas institutit të gjeoshkencës epiqendra është në Hamallajt të Durrësit me magnitude 4.9 dhe me thellësi 10 km.

Lëkundja zgjatën disa sekonda, ndërsa ka shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët, të cilat kanë dalë në rrugë.

Tërmeti i sotëm vjen dy muaj pas lëkundjeve 6.4 ballë, që shkaktuan 51 viktima dhe shumë të plagosur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH