Aktualitet

Lefter Koka kërkon lirinë në Apel: S'jam i rrezikshëm

Shkruar nga Liberale
Lefter Koka kërkon lirinë në Apel: S'jam i rrezikshëm

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka kërkon lirinë në Apel.

Një javë pas arrestimit të tij, Koka deklaron se nuk i shmanget hetimeve pasi sipas tij nuk ka shkelur asnjë ligj dhe nuk është person i rrezikshëm.

“Më lironi, s’kam shkelur asnjë ligj, s’jam i rrezikshëm dhe nuk i shmangem hetimit”, thuhet në kërkesën e tij.

SPAK e akuzon Lefter Kokën për shpërdorim të detyrës, pastrim të parave dhe korrupsion.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH