Sport

Ish-trajneri i Luftëtarit dhe Kukësit shpallet kampion në Malin e Zi

               Publikuar në : 18:42 - 26/06/20 liberale

Ish-trajneri i Luftëtarit dhe Kukësit, Mladen Milinkoviç, ka arritur një sukses tepër të rëndësishëm me skuadrën e Buduçnosit në Malin e Zi, duke fituar titullin kampion 6 javë para fundit të kampionatitit.

Aktualisht diferenca me vendin e dytë Sutjeska është plot 20 pikë, duke mundësuar kështu zyrtarisht fitimin e titullit kampion. Për sa i përket trajnerit serb 52-vjeçar, ai drejtoi plot 40 ndeshje Luftëtarin dhe vetëm 16 ndeshje Kukësin.

Më pas Milinkoviç mori drejtimin e Keshlës në Azerbajxhan dhe Syrianskës në Suedi. Së fundmi ai u bë trajneri i Buduçnostit, ku edhe arriti këtë sukses historik.

Tags:


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back