1

Hames Rodrigez largohet përfundimisht nga Reali, ja ku shkon

               Publikuar në : 22:45 - 07/09/20 liberale

Hames Rodrigez është lojtari më i ri i Evertonit. Para pak minutash, klubi anglez ka arritur marrëveshjen për nënshkrimin me futbollistin kolumbian.

Rodrigez e kishte të pamundur të gjente hapësira te Reali i Madrid dhe për këtë arsye vendosi të ndryshojë ekip. Në sezonin e ri, kolumbiani do të jetë nën urdhrat e Karlo Ançelotit me të cilin ka punuar edhe te Reali.

Në arkat e madrilenëve kanë derdhur rreth 22 milionë euro dhe Hames Rodrigez do të mbajë fanellën me numër 19 te Evertoni, ku shpreson të tregojë një paraqitje të shkëlqyer. /Panoramasport


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back