Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Greqia lidh “Detin” me BE

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Greqia lidh “Detin” me BE

Në shtator ministri i Jashtëm grek do të jetë në Tiranë, ku njëra nga pikat e agjendës është ndarja e hapësirës detare, ndërsa në vjeshtë Shqipëria pret datën e konferencës së parë ndërqeveritare me Bashkimin Europian.

Si gjithmonë grekët do të kushtëzojnë negociatat për Shqipërinë; këtë radhë me marrëveshjen e detit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH