Sport

Covid-19/ Tenisi, sporti i parë që do të rinisë aktivitetin

               Publikuar në : 19:09 - 02/05/20 liberale

Tenisi është sporti i parë, i cili do t’i rikthehet aktiviteteve. Një turne jo zyrtar do të zhvillohet në një qytezë të vogël në Gjermani..

Në këtë turne regjistrimi i tenistëve profesionistë është me dëshirë dhe deri më tani janë mbledhur 8 të tillë.

Ndeshjet do të zhvillohen nën masa sigurie, nuk do të ketë publik, nuk do të ketë fëmijë që mbledhin topat dhe as shtrëngim duarsh mes lojtarëve.

Emri më i njohur i tenistëve që do të marrin pjesë në këtë aktivitet miqësor është, Dustin Brown, njeriu që eliminoi Rafaet Nadal nga Uimbëlldon në vitin 2015.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back