Bota

Shembet një urë në Hollandë/ Humbin jetë dy persona, plagosen dy të tjerë

Shkruar nga Liberale

Shembet një urë në Hollandë/ Humbin jetë dy persona,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Holandë ku të paktën dy persona humbën jetën dhe dy të tjerë u plagosën pasi një pjesë e një ure në ndërtim u shemb.

“Një aksident pune ka ndodhur gjatë ndërtimit të një ure. Fatkeqësisht, dy persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën ”, tha shërbimi i shpëtimit në platformën X.

Ndërkohë autoritetet kanë nisur një hetim për të përcaktuar shkakun e aksidentit që ndodhi në një kanal në Lochem.

Pamjet e publikuara nga mediat holandeze treguan helikopterë që fluturonin mbi vendngjarje dhe ambulanca që mbërrinin në zonë.

 

 

Poll
SHQIPENGLISH