Kosova

E TRISHTË/ Ndërron jetë papritur gazetari shqiptar

Shkruar nga Liberale

E TRISHTË/ Ndërron jetë papritur gazetari shqiptar

Ka ndërruar jetë para kohe gazetari i njohur kosovar, Arton Turkaj, Lajmi i trishtë u bë i ditur këtë të mërkurë nga familjarët e tij. 

Turkaj vdiq pas një sulmi në zemër, bënë të ditur familjarët e 30-vjeçarit. 

Ai ishte autor i emisionit ‘Babë e Bir’ në Radio Prishtina dhe përveç angazhimit në gazetari, njihej edhe për humorin e tij në rrjetet sociale.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH