Aktualitet

Balluku: Ja si erdhën kontrollorët dhe sa u paguan për shërbimin!

Shkruar nga Liberale
Balluku: Ja si erdhën kontrollorët dhe sa u paguan për

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, e ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë”, në “News 24”, foli për situatën e krijuar në Aeroportin “Nënë Tereza”, investimet në rrugët e vendit, por edhe fushatën elektorale.

Balluku tha se Shqipëria kishte rezervë studentë të ekselencës, por sipas saj, ata për shkak të pandemisë nuk kanë plotësuar orët e nevojshëm të fluturimit për t’u licencuar.

Ajo tregoi se si erdhën në Shqipëri, kontrollorët turqë e grekë, të cilët kontrolluan hapësirën ajrore shqiptare, kur kontrollorët e AlbControll nuk ushtruan përkohësisht detyrën. Balluku tha se për këtë shërbim, kontrollorët e huaj nuk janë paguar me asnjë para.

Sa janë paguar këta persona?

Belinda Balluku: Nuk janë paguar, kanë ardhur falas nga agjencia, as do të paguan.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH