Aktualitet

Atentati ndaj djalit të biznesmenit në Pogradec, arrestohet 33 vjeçari

Shkruar nga Liberale
Atentati ndaj djalit të biznesmenit në Pogradec, arrestohet 33

Një tjetër person është arrestuar nga policia e Pogradecit pasi akuzohet se nuk ka kallëzuar tentativën e vrasjes së 22 vjeçarit Johan Muçllari, nga Firdeus Berberi dhe Griseld Maxhari.

Sipas policisë, bëhet fjalë për 33 vjeçarin me inicialet B. B.,.

Më herët janë arrestuar për mos kallëzim krimi, Fatjon Bono, Kristian Kreston, Hekuran Gjonan, Ledion Shkullakun dhe Rudi Shaho.

Njoftimi i Policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Gjurmimi”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 2.

Përkrahu autorët e ngjarjes së ndodhur më datë 25.04.2022, në Pogradec, dhe nuk kallëzoi krimin në organet e Policisë, kapet dhe vihet në pranga 33-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Gjurmimi”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit B. B., 33 vjeç banues në Pogradec.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe “Përkrahja e autorit të krimit”.

Shtetasi B. B., së bashku me 5 persona të tjerë (të arrestuar në flagrancë), nuk kanë kallëzuar në Polici, për ngjarjen e ndodhur më datë 25.04.2022, në qytetin e Pogradecit, dhe kanë përkrahur autorët e krimit, shtetasit F. B., 21 vjeç dhe G. M., 20 vjeç, banues në Pogradec, të cilët gjatë një konflikti, kanë tentuar të vrasin me armë zjarri shtetasin J. M., 22 vjeç, banues në Pogradec.

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Komisariati i Policisë Pogradec.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH