Aktualitet

Alibeaj kërkesë Kuvendit: Dua debat për lëvizjet në qeveri

Shkruar nga Liberale
Alibeaj kërkesë Kuvendit: Dua debat për lëvizjet në

Kryetari i grupit parlamentar për Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ka drejtuar një kërkesë Kuvendit të Shqipërisë për debat në seancën e së enjtes ku është parashikuar votimi i ministrave të rinj, pas shkarkimit të Arben Ahmetajt.

Këtë, thotë deputeti i PD-së, e parashikon Kushtetuta, por pritet për t’u parë përgjigja e Lindita Nikollës.

Alibeaj thekson se është e qartë se kreu i qeverisë dhe marionetat me të cilat ai lëviz fijet e pushtetit i tremben debatit, përballjes me faktet dhe të vërtetën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH