Aktualitet

Votimi i kandidatëve, fierakët vota edhe për Bashkim Finon

               Publikuar në : 10:52 - 29/04/21 liberale

Bashkim Fino, deputet i Partisë Socialiste dhe ish-kryeministër u nda nga jeta më datë 29 mars, ndërkohë që kishte nisur edhe fushata elektorale për zgjedhejt e 25 prillit. Pasi ‘luftoi’ për rreth një muaj me sëmundjen, ai humbi betejën me Covid-19

Fino ishte gjithashtu kandidat për deputet, teksa gjendej i renditur i katërti në listën e PS për Qarkun e Fierit.

Por pavarësisht vdekjes së tij, ka pasur qytetarë që e kanë votuar. Nga numërimi i deritanishëm i votave për Qarkun e Fierit, Fino figuron me 166 vota./Gazeta Liberale

Pjesë e listës së kandidatëve të 4 partive, renditur sipas votave që kanë marrë në Fier

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back