Showbiz

Video/ Russell Crowe në rolin e papës ekzorcist, publikohet traileri i filmit horror "më të pamëshirshëm"

Shkruar nga Liberale

"The pope exorcist" publikoi trajlerin e tij të parë dhe përmbushte të gjitha pritshmëritë, për raportet që e parashikonin atë si një nga filmat horror më "të pamëshirshëm" të vitit 2023.

Russell Crowe shndërrohet në priftin e famshëm italian që kreu mbi 100,000 ekzorcizëm, At Amorth.

Në film, Crowe merr përsipër një rast të vështirë që e nxjerr atë kundër jo vetëm demonëve, por edhe një komploti brenda Vatikanit.

Pamjet e para të shfaqura në trailerin e Sony Pictures konfirmojnë se ky është një film vetëm për ata që mund ta durojnë.

https://youtu.be/YJXqvnT_rsk

Frymëzuar nga dosjet e jetës reale të At Gabriel Amorth, kreut të ekzorcistëve të Vatikanit, filmi ndjek historinë e një babai nga Italia ndërsa ai përpiqet të kuptojë se çfarë po ndodh me pushtimin e tmerrshëm demonik të një djali të ri dhe përfundon duke zbuluar një një komplot shekullor që Vatikani është përpjekur dëshpërimisht ta mbajë të fshehur.

Julius Avery, i njohur për "Overlord", është drejtor, ndërsa Ivan Spiliotopoulos, i "Unholy", Chuck MacLean dhe Michael Petroni, Chester Hastings dhe R. Dean McCurry bashkë-shkruajnë skenarin./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH