Globi

Video/ Dramatike, momenti kur shembet ndërtesa dhe rrënojat mbulojnë ekipin e shpëtimit

Shkruar nga Liberale
Video/ Dramatike, momenti kur shembet ndërtesa dhe rrënojat

Pamje dramatike vijnë nga Turqia, ku vijojnë kërkimet për të gjetur trupat e mbetur nën rrënoja. Deri tani rreth 30 mijë të vdekur, numër që sipas OKB-së mund të rritet deri në 50 mijë. Por nuk është e lehtë puna për ata që ndodhen në terren dhe po punojnë në kushte të vështira për të shpëtuar jetë.

Momenti kur mbeturinat e një ndërtese të shembur bien mbi ekipet e shpëtimit në Turqi teksa po gërmojnë për të mbijetuar nga tërmeti.

Anëtarët e tjerë të ekipit u larguan përpara se mbeturinat të binin në tokë, por një shpëtimtar, Batuhan Tugen, fatkeqësisht mbeti në rrënoja.

https://videos.dailymail.co.uk/video/mol/2023/02/11/6686958842517473779/640x360_MP4_6686958842517473779.mp4

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH